Vishay Sprague 150D226X9050S2B
150D226X9050S2B
Part No.:
150D226X9050S2B
Datasheet:
ShinYua150D226X9050S2B.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.351 Dia x 0.786 L (8.92mm x 19.96mm)