Vishay Sprague 150D227X9010S2B
150D227X9010S2B
Part No.:
150D227X9010S2B
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua150D227X9010S2B.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
TANTALEX®, 150D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 125°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.351 Dia x 0.786 L (8.92mm x 19.96mm)