Vishay Sprague 150D476X9006B2B
150D476X9006B2B
Part No.:
150D476X9006B2B
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua150D476X9006B2B.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 10% 6V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Series:
TANTALEX®, 150D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 125°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.185 Dia x 0.474 L (4.70mm x 12.04mm)