Hammond Manufacturing 1590WTBK
1590WTBK
Part No.:
1590WTBK
Datasheet:
ShinYua1590WTBK.pdf
Description:
BOX ALUM BLACK 4.744L X 3.150W
Packaging:
Bulk
Series:
1590W
ProductStatus:
Active
Size/Dimension:
4.744 L x 3.150 W (120.50mm x 80.01mm)
Height:
2.323 (59.00mm)
Area(LxW):
14.9in² (96cm²)
Material:
Metal, Aluminum
Thickness:
0.080 (2.03mm)
Features:
Watertight
Ratings:
IP65
Datasheet:
ShinYua1590WTBK.pdf
1. How to order 1590WTBK on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1590WTBK price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1590WTBK?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1590WTBK.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1590WTBK pin diagram, 1590WTBK datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1590WF 1590WBBK 1590WSBK 1590WTBK 1590WDE
Part Number 1590WF 1590WBBK 1590WSBK 1590WTBK 1590WDE
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 1590W 1590W 1590W 1590W 1590W
ProductStatus Active Active Active Active Active
ContainerType Box Box Box Box Box
Size/Dimension 4.744 L x 3.150 W (120.50mm x 80.01mm) 4.744 L x 3.150 W (120.50mm x 80.01mm) 4.744 L x 3.150 W (120.50mm x 80.01mm) 4.744 L x 3.150 W (120.50mm x 80.01mm) 4.744 L x 3.150 W (120.50mm x 80.01mm)
Height 2.323 (59.00mm) 2.323 (59.00mm) 2.323 (59.00mm) 2.323 (59.00mm) 2.323 (59.00mm)
Area(LxW) 14.9in² (96cm²) 14.9in² (96cm²) 14.9in² (96cm²) 14.9in² (96cm²) 14.9in² (96cm²)
Design Cover Included Cover Included Cover Included Cover Included Cover Included
Material Metal, Aluminum Metal, Aluminum Metal, Aluminum Metal, Aluminum Metal, Aluminum
Color Black Black Black Black Black
Thickness 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm) 0.080 (2.03mm)