Hammond Manufacturing 1591DFBK
1591DFBK
Part No.:
1591DFBK
Datasheet:
ShinYua1591DFBK.pdf
Description:
BOX ABS BLACK 5.906L X 3.146W
Series:
1591F
ProductStatus:
Obsolete
Size/Dimension:
5.906 L x 3.146 W (150.01mm x 79.91mm)
Height:
1.973 (50.11mm)
Area(LxW):
18.6in² (120cm²)
Material:
Plastic, ABS
Thickness:
0.079 (2.01mm)
Features:
Card Guides, Flame Retardant, Mounting Flange
Ratings:
IP54
Datasheet:
ShinYua1591DFBK.pdf
1. How to order 1591DFBK on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1591DFBK price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1591DFBK?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1591DFBK.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1591DFBK pin diagram, 1591DFBK datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1591AFBK 1591BFBK 1591CFBK 1591DFBK 1591EFBK
Part Number 1591AFBK 1591BFBK 1591CFBK 1591DFBK 1591EFBK
Packaging - - - - -
Series 1591F 1591F 1591F 1591F 1591F
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
ContainerType Box Box Box Box Box
Size/Dimension 5.906 L x 3.146 W (150.01mm x 79.91mm) 5.906 L x 3.146 W (150.01mm x 79.91mm) 5.906 L x 3.146 W (150.01mm x 79.91mm) 5.906 L x 3.146 W (150.01mm x 79.91mm) 5.906 L x 3.146 W (150.01mm x 79.91mm)
Height 1.973 (50.11mm) 1.973 (50.11mm) 1.973 (50.11mm) 1.973 (50.11mm) 1.973 (50.11mm)
Area(LxW) 18.6in² (120cm²) 18.6in² (120cm²) 18.6in² (120cm²) 18.6in² (120cm²) 18.6in² (120cm²)
Design Cover Included Cover Included Cover Included Cover Included Cover Included
Material Plastic, ABS Plastic, ABS Plastic, ABS Plastic, ABS Plastic, ABS
Color Black Black Black Black Black
Thickness 0.079 (2.01mm) 0.079 (2.01mm) 0.079 (2.01mm) 0.079 (2.01mm) 0.079 (2.01mm)