Hammond Manufacturing 1591MFBK
1591MFBK
Part No.:
1591MFBK
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Boxes
Package:
Datasheet:
ShinYua1591MFBK.pdf
Description:
BOX ABS BLACK 3.339L X 2.205W
Series:
1591F
ProductStatus:
Obsolete
ContainerType:
Box
Size/Dimension:
3.339 L x 2.205 W (84.80mm x 56.00mm)
Height:
0.981 (24.92mm)
Area(LxW):
7.36in² (47.5cm²)
Design:
Cover Included
Material:
Plastic, ABS
Color:
Black
Thickness:
0.079 (2.01mm)