Vishay Sprague 173D225X0050WT
173D225X0050WT
Part No.:
173D225X0050WT
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua173D225X0050WT.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 50V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TANTALEX®, 173D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.180 Dia x 0.345 L (4.57mm x 8.76mm)