Vishay Sprague 173D473X0035UW
173D473X0035UW
Part No.:
173D473X0035UW
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua173D473X0035UW.pdf
Description:
CAP TANT 0.047UF 20% 35V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TANTALEX®, 173D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.095 Dia x 0.260 L (2.41mm x 6.60mm)