Vishay Sprague 173D473X5035UW
173D473X5035UW
Part No.:
173D473X5035UW
Datasheet:
ShinYua173D473X5035UW.pdf
Description:
CAP TANT 0.047UF 5% 35V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
35 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.095 Dia x 0.260 L (2.41mm x 6.60mm)