Knowles Novacap 1808B151K302NT
1808B151K302NT
Part No.:
1808B151K302NT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
ShinYua1808B151K302NT.pdf
Description:
CAP CER 150PF 3KV X7R 1808
  • Related Categories
Package/Case:
1808 (4520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
3000V (3kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.065 (1.65mm)