Knowles Novacap 1812D820J202KHT
1812D820J202KHT
Part No.:
1812D820J202KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYua1812D820J202KHT.pdf
Description:
CAP CER 82PF 2KV C0G/NP0 1812
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Active
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.180 L x 0.125 W (4.57mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.065 (1.65mm)