Knowles Novacap 1812D822J101KHT
1812D822J101KHT
Part No.:
1812D822J101KHT
Datasheet:
ShinYua1812D822J101KHT.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 100V C0G/NP0 1812
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
0.180 L x 0.125 W (4.57mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.065 (1.65mm)