Knowles Novacap 1812E104K500KHT
1812E104K500KHT
Part No.:
1812E104K500KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYua1812E104K500KHT.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V 1812
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.180 L x 0.125 W (4.57mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.065 (1.65mm)