Knowles Novacap 1812E561K102KHT
1812E561K102KHT
Part No.:
1812E561K102KHT
Datasheet:
ShinYua1812E561K102KHT.pdf
Description:
CAP CER 560PF 1KV 1812
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
0.180 L x 0.125 W (4.57mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.065 (1.65mm)