Knowles Novacap 1825B103K202NT
1825B103K202NT
Part No.:
1825B103K202NT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Datasheet:
ShinYua1825B103K202NT.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1825
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.180 L x 0.250 W (4.57mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)