Knowles Novacap 1825D153J101KHT
1825D153J101KHT
Part No.:
1825D153J101KHT
Datasheet:
ShinYua1825D153J101KHT.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 100V C0G 1825
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
0.180 L x 0.250 W (4.57mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)