Knowles Novacap 1825D562J101KHT
1825D562J101KHT
Part No.:
1825D562J101KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
ShinYua1825D562J101KHT.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 100V C0G/NP0 1825
  • Related Categories
Package/Case:
1825 (4564 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.180 L x 0.250 W (4.57mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)