Knowles Novacap 1825D682J251KHT
1825D682J251KHT
Part No.:
1825D682J251KHT
Datasheet:
ShinYua1825D682J251KHT.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 250V C0G/NP0 1825
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
0.180 L x 0.250 W (4.57mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)