Knowles Novacap 1825E272K102KHT
1825E272K102KHT
Part No.:
1825E272K102KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Datasheet:
ShinYua1825E272K102KHT.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 1KV 1825
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Size/Dimension:
0.180 L x 0.250 W (4.57mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)