Knowles Novacap 1825E333K251KHT
1825E333K251KHT
Part No.:
1825E333K251KHT
Datasheet:
ShinYua1825E333K251KHT.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 250V 1825
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
0.180 L x 0.250 W (4.57mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)