Knowles Novacap 1825E561K202KHT
1825E561K202KHT
Part No.:
1825E561K202KHT
Datasheet:
ShinYua1825E561K202KHT.pdf
Description:
CAP CER 560PF 2KV 1825
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
0.180 L x 0.250 W (4.57mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)