Vishay Sprague 195D684X9020C4T
195D684X9020C4T
Part No.:
195D684X9020C4T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
0905 (2114 Metric)
Datasheet:
ShinYua195D684X9020C4T.pdf
Description:
CAP TANT 0.68UF 10% 20V 0905
  • Related Categories
Package/Case:
0905 (2114 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TANTAMOUNT®, 195D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
Type:
Conformal Coated
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.087 L x 0.045 W (2.21mm x 1.14mm)
Height-Seated(Max):
0.055 (1.39mm)