Vishay Sprague 199D106X9020CXV1
199D106X9020CXV1
Part No.:
199D106X9020CXV1
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYua199D106X9020CXV1.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 20V RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
TANTALEX®, 199D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
Type:
Conformal Coated
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.217 Dia (5.50mm)
Height-Seated(Max):
0.420 (10.67mm)
LeadSpacing:
0.100 (2.54mm)