Vishay Sprague 199D156X9035E6V1
199D156X9035E6V1
Part No.:
199D156X9035E6V1
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYua199D156X9035E6V1.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 10% 35V RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
TANTALEX®, 199D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
Type:
Conformal Coated
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.339 Dia (8.60mm)
Height-Seated(Max):
0.591 (15.00mm)
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)