Microchip Technology 1N5268A/TR
1N5268A/TR
Part No.:
1N5268A/TR
Datasheet:
ShinYua1N5268A/TR.pdf
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Package / Case:
330 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-65°C ~ 175°C (TJ)
Operating Temperature:
82 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 59 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
1.5 V @ 200 mA