Microchip Technology 1N5268BE3
1N5268BE3
Part No.:
1N5268BE3
Datasheet:
ShinYua1N5268BE3.pdf
Packaging:
Bulk
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Package / Case:
330 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-65°C ~ 175°C (TJ)
Operating Temperature:
82 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 62 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
1.5 V @ 200 mA