Panjit International Inc. 1SMB3EZ33-AU_R1_000A1
1SMB3EZ33-AU_R1_000A1
Part No.:
1SMB3EZ33-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
1SMB3EZ33-AU_R1_000A1.pdf
Description:
GLASS PASSIVATED JUNCTION SILICO
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Automotive, AEC-Q101
RoHS:
RoHS
Tolerance:
±5%
Part Status:
Active
Power - Max:
3 W
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
20 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C (TJ)
Operating Temperature:
33 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 25.1 V