Johanson Dielectrics Inc. 202R18N101JV4E
202R18N101JV4E
Part No.:
202R18N101JV4E
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYua202R18N101JV4E.pdf
Description:
CAP CER 100PF 2KV C0G/NP0 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.125 L x 0.062 W (3.17mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.067 (1.70mm)
LeadSpacing:
Category:
Ceramic Capacitors
Datasheet:
ShinYua202R18N101JV4E.pdf
1. How to order 202R18N101JV4E on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 202R18N101JV4E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 202R18N101JV4E?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 202R18W102KV4E 501R15W103KV4E 501R18W223KV4E 302R29W102KV4E 202R18N101JV4E
Part Number 202R18W102KV4E 501R15W103KV4E 501R18W223KV4E 302R29W102KV4E 202R18N101JV4E
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 100 pF 100 pF 100 pF 100 pF 100 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.125 L x 0.062 W (3.17mm x 1.57mm) 0.125 L x 0.062 W (3.17mm x 1.57mm) 0.125 L x 0.062 W (3.17mm x 1.57mm) 0.125 L x 0.062 W (3.17mm x 1.57mm) 0.125 L x 0.062 W (3.17mm x 1.57mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.067 (1.70mm) 0.067 (1.70mm) 0.067 (1.70mm) 0.067 (1.70mm) 0.067 (1.70mm)