Knowles Novacap 2225D273J500KHT
2225D273J500KHT
Part No.:
2225D273J500KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
ShinYua2225D273J500KHT.pdf
Description:
CAP CER 0.027UF 50V C0G/NP0 2225
  • Related Categories
Package/Case:
2225 (5763 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.220 L x 0.250 W (5.59mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)