Knowles Novacap 2225E472K102KHT
2225E472K102KHT
Part No.:
2225E472K102KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
ShinYua2225E472K102KHT.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 1KV 2225
  • Related Categories
Package/Case:
2225 (5763 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.220 L x 0.250 W (5.59mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)