Knowles Novacap 2225E474K101KHT
2225E474K101KHT
Part No.:
2225E474K101KHT
Datasheet:
ShinYua2225E474K101KHT.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 100V 2225
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
0.220 L x 0.250 W (5.59mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)