Knowles Novacap 2225E562K102KHT
2225E562K102KHT
Part No.:
2225E562K102KHT
Datasheet:
ShinYua2225E562K102KHT.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 1KV 2225
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
0.220 L x 0.250 W (5.59mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)