Bourns Inc. 2300HT-220-V-RC
2300HT-220-V-RC
Part No.:
2300HT-220-V-RC
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
ShinYua2300HT-220-V-RC.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 19A 8 MOHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Packaging:
Bulk
Series:
2300HT
ProductStatus:
Active
Type:
Toroidal
Material-Core:
Iron Powder
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±15%
CurrentRating(Amps):
19 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
8mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua2300HT-220-V-RC.pdf
1. How to order 2300HT-220-V-RC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 2300HT-220-V-RC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2300HT-220-V-RC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 2300HT-220-V-RC 2300HT-100-H-RC 2300HT-100-V-RC 2300HT-151-H-RC 2300HT-221-H-RC
Part Number 2300HT-220-V-RC 2300HT-100-H-RC 2300HT-100-V-RC 2300HT-151-H-RC 2300HT-221-H-RC
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 2300HT 2300HT 2300HT 2300HT 2300HT
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Toroidal Toroidal Toroidal Toroidal Toroidal
Material-Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder
Inductance 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 19 A 19 A 19 A 19 A 19 A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 8mOhm Max 8mOhm Max 8mOhm Max 8mOhm Max 8mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz