ETA-USA 2387-HZD500-12SX
2387-HZD500-12SX
Part No.:
2387-HZD500-12SX
Manufacturer:
ETA-USA
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
2387-HZD500-12SX.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 504W
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Enclosed
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input:
95 ~ 264 VAC
Voltage-Output1:
12V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Voltage-Output5:
Voltage-Output6:
Current-Output1:
42 A
Current-Output2:
Current-Output3:
Current-Output4:
Current-Output5:
Current-Output6:
Power(Watts):
504W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage-Isolation:
Efficiency:
86%
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C
Features:
Universal Input
Category:
AC DC Converters
Datasheet:
ShinYua2387-HZD500-12SX.pdf
1. How to order 2387-HZD500-12SX on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 2387-HZD500-12SX price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2387-HZD500-12SX?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AOPS600-28 2387-HZD500-12SX
Part Number AOPS600-28 2387-HZD500-12SX
Manufacturer ETA-USA ETA-USA
Packaging Box Box
Series - -
ProductStatus Active Active
Type Enclosed Enclosed
NumberofOutputs 1 1
Voltage-Input 95 ~ 264 VAC 95 ~ 264 VAC
Voltage-Output1 12V 12V
Voltage-Output2 - -
Voltage-Output3 - -
Voltage-Output4 - -
Voltage-Output5 - -
Voltage-Output6 - -
Current-Output1 42 A 42 A
Current-Output2 - -
Current-Output3 - -
Current-Output4 - -
Current-Output5 - -
Current-Output6 - -
Power(Watts) 504W 504W
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Voltage-Isolation - -
Efficiency 86% 86%
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C