Sumida America Components Inc. 252012CDMCDDS-2R2MC
252012CDMCDDS-2R2MC
Part No.:
252012CDMCDDS-2R2MC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
ShinYua252012CDMCDDS-2R2MC.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 3A 82 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
252012CDMCD/DS
ProductStatus:
Active
Type:
Molded
Material-Core:
Metal Composite
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
3 A
Current-Saturation(Isat):
2.8A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
82mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
1008
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua252012CDMCDDS-2R2MC.pdf
1. How to order 252012CDMCDDS-2R2MC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 252012CDMCDDS-2R2MC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 252012CDMCDDS-2R2MC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series 252012CDMCD/DS 252012CDMCD/DS 252012CDMCD/DS 252012CDMCD/DS 252012CDMCD/DS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Metal Composite Metal Composite Metal Composite Metal Composite Metal Composite
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 3 A 3 A 3 A 3 A 3 A
Current-Saturation(Isat) 2.8A 2.8A 2.8A 2.8A 2.8A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 82mOhm Max 82mOhm Max 82mOhm Max 82mOhm Max 82mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz