Microchip Technology 25LC080AT-E/SN
25LC080AT-E/SN
Part No.:
25LC080AT-E/SN
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Memory
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYua25LC080AT-E/SN.pdf
Description:
IC EEPROM 8KBIT SPI 10MHZ 8SOIC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
MemoryType:
Non-Volatile
MemoryFormat:
EEPROM
Technology:
EEPROM
MemorySize:
8Kb (1K x 8)
MemoryInterface:
SPI
ClockFrequency:
10 MHz
WriteCycleTime-WordPage:
5ms
AccessTime:
Voltage-Supply:
2.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TA)