Microchip Technology 25LC080DT-E/MNY
25LC080DT-E/MNY
Part No.:
25LC080DT-E/MNY
Package:
8-WFDFN Exposed Pad
Datasheet:
ShinYua25LC080DT-E/MNY.pdf
Description:
IC EEPROM 8KBIT SPI 10MHZ 8TDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
MemorySize:
8Kb (1K x 8)
ClockFrequency:
10 MHz
Voltage-Supply:
2.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TA)