Rubycon 25ZT33MTA5X11
25ZT33MTA5X11
Part No.:
25ZT33MTA5X11
Datasheet:
ShinYua25ZT33MTA5X11.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL
Series:
ZT
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
RippleCurrent@LowFrequency:
50 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
250 mA @ 100 kHz
Impedance:
400 mOhms
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)
SurfaceMountLandSize:
MountingType:
Through Hole
Datasheet:
ShinYua25ZT33MTA5X11.pdf
1. How to order 25ZT33MTA5X11 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 25ZT33MTA5X11 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 25ZT33MTA5X11?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 25ZT33MTA5X11.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 35ZT100M8X11.5 16ZT47M5X11 25ZT33M5X11 25ZT33MTA5X11 25ZT33MT15X11
Part Number 35ZT100M8X11.5 16ZT47M5X11 25ZT33M5X11 25ZT33MTA5X11 25ZT33MT15X11
Manufacturer Rubycon Rubycon Rubycon Rubycon Rubycon
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Series ZT ZT ZT ZT ZT
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 33 µF 33 µF 33 µF 33 µF 33 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 25 V 25 V 25 V 25 V 25 V
Lifetime@Temp 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Polarization Polar Polar Polar Polar Polar
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency 50 mA @ 120 Hz 50 mA @ 120 Hz 50 mA @ 120 Hz 50 mA @ 120 Hz 50 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency 250 mA @ 100 kHz 250 mA @ 100 kHz 250 mA @ 100 kHz 250 mA @ 100 kHz 250 mA @ 100 kHz
Impedance 400 mOhms 400 mOhms 400 mOhms 400 mOhms 400 mOhms
LeadSpacing 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
Size/Dimension 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm) 0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm)