Vishay Sprague 293D106X9050D2TE3
293D106X9050D2TE3
Part No.:
293D106X9050D2TE3
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYua293D106X9050D2TE3.pdf
Description:
TANTALUM CAP 10000000 PF 10%
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
800mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)