Vishay Sprague 293D155X9010A2TE3
293D155X9010A2TE3
Part No.:
293D155X9010A2TE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYua293D155X9010A2TE3.pdf
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 10V 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TANTAMOUNT®, 293D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
8Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)