Vishay Sprague 293D155X9016A2TE3
293D155X9016A2TE3
Part No.:
293D155X9016A2TE3
Datasheet:
ShinYua293D155X9016A2TE3.pdf
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 16V 1206
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
6.7Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)