Vishay Sprague 293D226X9010B2TE3
293D226X9010B2TE3
Part No.:
293D226X9010B2TE3
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
ShinYua293D226X9010B2TE3.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 10V 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.9Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.083 (2.11mm)