Vishay Sprague 293D335X0010A2TE3
293D335X0010A2TE3
Part No.:
293D335X0010A2TE3
Datasheet:
ShinYua293D335X0010A2TE3.pdf
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 10V 1206
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)