Vishay Sprague 293D336X0020D2TE3
293D336X0020D2TE3
Part No.:
293D336X0020D2TE3
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYua293D336X0020D2TE3.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 20% 20V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
700mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.122 (3.10mm)