Vishay Sprague 293D475X06R3A2TE3
293D475X06R3A2TE3
Part No.:
293D475X06R3A2TE3
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYua293D475X06R3A2TE3.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 6.3V 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)