Vishay Sprague 293D684X0025A2TE3
293D684X0025A2TE3
Part No.:
293D684X0025A2TE3
Datasheet:
ShinYua293D684X0025A2TE3.pdf
Description:
CAP TANT 0.68UF 20% 25V 1206
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
8.4Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)