Sullins Connector Solutions 2AF1105F001-1-H
2AF1105F001-1-H
Part No.:
2AF1105F001-1-H
Manufacturer:
Sullins Connector Solutions
Category:
Backplane Connectors - Hard Metric, Standard
Package:
Datasheet:
ShinYua2AF1105F001-1-H.pdf
Description:
CONN RECEPT 110POS 2MM PRESS-FIT
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Obsolete
ConnectorType:
Receptacle, Female Sockets
ConnectorStyle:
A 22
NumberofPositions:
110
NumberofPositionsLoaded:
All
Pitch:
0.079 (2.00mm)
NumberofRows:
5
MountingType:
Through Hole, Right Angle
Termination:
Press-Fit
ConnectorUsage:
CompactPCI
ContactFinish:
Gold
Category:
Datasheet:
ShinYua2AF1105F001-1-H.pdf
1. How to order 2AF1105F001-1-H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 2AF1105F001-1-H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2AF1105F001-1-H?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 2AF1105F001-0-H 2AF1105F001-1-H 2AM154P1011-1-H 2AM154P1012-1-H 2AM100P1013-1-H
Part Number 2AF1105F001-0-H 2AF1105F001-1-H 2AM154P1011-1-H 2AM154P1012-1-H 2AM100P1013-1-H
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
ConnectorStyle A 22 A 22 A 22 A 22 A 22
NumberofPositions 110 110 110 110 110
NumberofPositionsLoaded All All All All All
Pitch 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)