Sullins Connector Solutions 2B22F1105F001-1-H
2B22F1105F001-1-H
Part No.:
2B22F1105F001-1-H
Manufacturer:
Sullins Connector Solutions
Category:
Backplane Connectors - Hard Metric, Standard
Package:
Datasheet:
ShinYua2B22F1105F001-1-H.pdf
Description:
CONN RECEPT 110POS 2MM PRESS-FIT
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Obsolete
ConnectorType:
Receptacle, Female Sockets
ConnectorStyle:
B 22
NumberofPositions:
110
NumberofPositionsLoaded:
All
Pitch:
0.079 (2.00mm)