Sullins Connector Solutions 2B25M175P1001-1-H
2B25M175P1001-1-H
Part No.:
2B25M175P1001-1-H
Manufacturer:
Sullins Connector Solutions
Category:
Backplane Connectors - Hard Metric, Standard
Package:
Datasheet:
ShinYua2B25M175P1001-1-H.pdf
Description:
CONN HEADER 175POS 2MM PRESS-FIT
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Obsolete
ConnectorType:
Header, Male Pins
ConnectorStyle:
B 25
NumberofPositions:
175 (125 + 50 Ground)
NumberofPositionsLoaded:
All
Pitch:
0.079 (2.00mm)