Knowles Novacap 3333B103M402NT
3333B103M402NT
Part No.:
3333B103M402NT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
ShinYua3333B103M402NT.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 4KV X7R NONSTND
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
4000V (4kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.330 L x 0.330 W (8.38mm x 8.38mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.250 (6.35mm)